info@autotuzil.cz Servis +420 739 425 105 Autodoprava +420 604 520 283

Diagnostika

Náš autoservis Vám nabízí možnost diagnostiky vozu, který pomůže zkontrolovat jednotlivé systémy a odhalit případnou závadu na vozidle. Pomocí diagnostického konektoru OBD ve vozidle je možné se připojit k jednotlivým řídícím jednotkám, kde můžeme načíst případné závady, provést základní nastavení různých prvků nebo načítat aktuální hodnoty z jednotlivých čidel a to i za provozu vozidla. Disponujeme licencovanými diagnostickými přístroji Delphi, SuperVag, Vag-Com, Hella-Guttmann a dalšími speciálními diagnostikami, které pravidelně aktualizujeme.

 • Pomocí diagnostiky Vám dokážeme optimalizovat výkon řídící jednotky motoru (chiptuning), přemapovat řídící jednotku automatické převodovky a spustit další komfortní funkce.
 • Úprava přístrojového panelu - vyčtení pinu a Skey, přispůsobení panelu do vozu, přispůsobení novějšího panelu do staršího vozu (např: panel z Octavie 2 FL do předFL), úprava km při výměně, uvítací logo Octavia II, protočení rafiček při zapnutí zapalování, svítící rafičky při denním svícení, funkce dojezd, dotankovat, teplota oleje, stopky, zobrazení rychlosti tempomatu, aktivace REDline (horní řádek maxidotu svítí červeně), úprava barevného panelu z 2D na 3D, úprava druhé rychlosti na Km/h, úprava Míle/Km/h, aktualizace SW panelu, atd.
 • Opravujeme jednotky rádií, RNS, MIB, opravy displejů, zesilovačů, atd.
 • Úprava jednotky, kvůli hlášení závady vadné žárovky, při výměně za LED a další úpravy světel v EEpromu, například aktivace zadních světel s denním svícením, aktivace vnitřních obrysových světel i jako brzdové, atd.
 • Úprava jednotky dveří, aby se při zamknutí vozu sklápěli vnější zrcátka + úprava času, aby se sklápěli automaticky po zamknutí nebo při kratším přidržení zamykání, nastavení odklopení zrcátek až při zapnutí zapalování, aktivace sklopení skla pravého zrcátka při couvání.
 • Částečná nebo úplná deaktivace startstopu a deaktivace vypnutí motoru při otevření dveří.
 • Navigace - odblok obrazu za jízdy, aktualizace map, přidání radarů do map, vyčtení PINU, aktualizace FW a SW, gps a digitální antény, aktivace skrytého menu, změna úvodního loga a dále Vám nabízíme pomoc při zprostředkování aktivace APP connetu/SmartLinku/Full linku (Mirrorlink, Android Auto a Apple Carplay) a Voice (hlasové ovládání).
 • Aktualizace SW gateway jednotky, kvůli vybíjení baterie.
 • Kalibrace radarů a kamer
 • U některých vozů, které mají z výroby volbu režimu módů, se po nastartování vozu vrací mód do režimu Normál, toto nastavení umíme přenastavit, aby si pamatoval poslední zvolený režim.
 • Přizpůsobení klíčů do vozu a učení dálkového ovládání.
 • Kódování komfortních funkcí vozu např: Denní svícení a vypnutí denního svícení při zatažené ruční brzdě, zadní obrysové světlomety svítí i při denním svícení, denní svícení se stmívá/vypíná při aktivním blinkru, přisvicování mlhovek do zatáček, zapnutí Coming home/Leaving Home a následná úprava na mlhové světlomety nebo na denní svícení, osvětlení nohou během jízdy, aktivace uzavření oken při dešti, aktivace možnosti uzamknutí vozu při běžícím motoru KESSY, aktivace asistenta rozjezdu do kopce, aktivace asistenta únavy, aktivace el. uzávěrky XDS, úplná deaktivace ASR a ESP, zamykání při rozjezdu, zavírání el. kufru vnitřním tlačítkem a DO, stahování oken pomocí DO, US svícení, deaktivace signalizace pasů, zapamatování uložené teploty výhřevu sedadel, odjetí sedadla při vypnutí zapalování Easy open a spoustu dalších funkcí a nastavení.
 • Aktivace asistentů: automatické dálkové světlomety Light assist nebo Dynamic light assist, hlídání jízdního pruhu Lane assist + asistent pro jízdu v koloně Traffic Jam assist, čtení dopravních značek Traffic Sign assist, asistent pro jízdu s přívěsem Trailer assist, aktualizace SW v řídící jednotce pro lepší funkčnost. U novějších vozů, kde se po každém nastartování automaticky aktivuje Lane assist, umíme toto nastavení přenastavit na poslední zvolenou volbu.
 • Motorové úpravy: Originální software, chiptuning, úprava teplých startů, EGR off, DPF off, AdBlue off, atd.
 • Úprava automatické převodovky: přemapování řídící jednotky, kvůli zvýšení otáček/odřazení, aby převodovka nepodtáčela motor, úprava Launch Controlu, atd.
 • Montáž komfortních funkcí: Multifunkční volant, Zpětná kamera, Asistenční čelní kamera, Tempomat, Bluetooth, Navigace, atd.

V současné době jsou automobily stále více vybavovány elektronickými řídícími jednotkami, které ovládají nejen řízení motoru, ale i celou řadu dalších funkcí. Elektronika tak rozšířila schopnosti a funkce automobilů a umožňuje také lépe určit případnou závadu. Většina řídících jednotek v automobilech je proto dnes vybavena pamětí závad, do které se data ukládají. Proto je možné poměrně snadno vyhodnotit i závady, které se objevují jen sporadicky.

Bez kvalitní diagnostiky by nebylo možné provádět velké množství oprav.

 

Pro bližší informace volejte +420 739 425 105.